CEİD
Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

TÜRKİYE'DE KATILIMCI DEMOKRASİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ:
TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN İZLENMESİ PROJESİ

İzmir Yerel İzleme Platformu Toplantısı

İzmir Yerel İzleme Platformu toplantısı 5 Haziran 2018'de tarihi Farkoh Konağı’nda hizmet veren Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıda İzmir’in mevcut durumu ve öncelikli sorun alanları tartışıldı. Özellikle çoklu ayrımcılık alanlarının, göçmenliğin, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinin göz önünde bulundurularak izleme çalışması yapılmasının, kent içi mekânsal farklılıkların gözetilmesinin altı çizildi. 

Toplantıya İl Emniyet Müdürlüğü, İzmir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu, İZKA, İl Müftülüğü, İl Göç İdaresi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Milli Eğitim İl Müdürlüğü, İŞKUR,  Sosyal Güvenlik Kurumu, İBŞB Kadın Erkek Eşitliği Birimi, Çiğli Kadın Emeğini Değerlendirme ve Dayanışma Derneği, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, İBŞB İzmir Kent Konseyi,  Eşit Şerit Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Topluluğu,  Eşit Yaşam Derneği,  Bağımsız Kadın İnisiyatifi,  Mülteci-Der,   Kalkınma Göç ve Sosyal Politikalar Derneği (DEMİS),  Yaya Derneği, Foça Barış Kadınları, SHU Derneği İzmir Şubesi ve İzmir Barosu’ndan yetkililer katılım sağladı.

İzmir Yerel İzleme Platformu toplantısı önümüzdeki dönemde çalışmalarına devam edecek.

CEİD